اطلاعات عمومی ساختار اسکلتی بدن

مقالات پربازدید
هدف ما ترویج آموزش های علمی در راستای ستون فقرات ، کمر و اطلاعات عمومی راجع به ساختار اسکلتی بدن و روش های درمان کمر درد

اطلاعات عمومی ساختار اسکلتی بدن

در راستای افزایش اطلاعات عمومی در سطح کشور و راه ها و روش های مراقبت از ساختار اسکلتی بدن قصد بر آن شد که با  ارائه سوالاتی هدفمند و با کیفیت سطح آگاهی مردمان سرزمینمان را افزایش دهیم تا بتوانیم از خطرات احتمالی و دردهای ناشی از ستون فقرات ، کمر درد ، دردهای سیاتیک و ... بکاهیم.

تاثیر کلسیم در استخوان

خبر خوب : با پاسخ دادن به سوالات ما در اینستاگرام دکتر اسحاقی علاوه بر افزایش سطح آگاهی خود از جوایز نقدی هر هفته بهره مند شوید.

سوال 1 : چند درصد از استخوان را کلسیم تشکیل داده است؟

الف - 97 درصد

ب - 80 درصد

ج - 50 درصد

د - تا 45 درصد

استخوان ، بافت سفت و سخت بدن بوده که متشکل از سلول های جاسازی شده در یک ماده سخت سلولی است . دو ماده اصلی این ماده سخت ، کلاژن و کلسیم فسفات بوده که استخوان را از سایر بافتهای سخت دیگر مانند کیتین ، مینا و پوسته متمایز می کند. بافت استخوانی ، سیستم اسکلتی انسان و اسکلت سایر مهره داران را تشکیل می دهد.

عملکرد استخوان شامل : پشتیبانی ساختاری برای عملکرد مکانیکی بافتهای نرم مانند انقباض عضلات و گسترش ریه ها ، محافظت از اندام ها و بافت های نرم ، مانند جمجمه ، تهیه یک مکان محافظ برای بافتهای تخصصی مانند سیستم های خون ساز (مغز استخوان) و  یک مخزن معدنی که به موجب آن سیستم غدد درون ریز سطح کلسیم و فسفات موجود در مایعات بدن را تنظیم می کند.

پاسخ : 97 درصد از استخوان را کلسیم تامین می کند.

پرسش و پاسخ
بارگزاری مجدد