اطلاعات عمومی ساختار اسکلتی بدن
مقالات پربازدید
هدف ما ترویج آموزش های علمی در راستای ستون فقرات ، کمر و اطلاعات عمومی راجع به ساختار اسکلتی بدن و روش های درمان کمر درد

اطلاعات عمومی ساختار اسکلتی بدن

در راستای افزایش اطلاعات عمومی در سطح کشور و راه ها و روش های مراقبت از ساختار اسکلتی بدن قصد بر آن شد که با  ارائه سوالاتی هدفمند و با کیفیت سطح آگاهی مردمان سرزمینمان را افزایش دهیم تا بتوانیم از خطرات احتمالی و دردهای ناشی از ستون فقرات ، کمر درد ، دردهای سیاتیک و ... بکاهیم.

تاثیر کلسیم در استخوان

خبر خوب : با پاسخ دادن به سوالات ما در اینستاگرام دکتر اسحاقی علاوه بر افزایش سطح آگاهی خود از جوایز نقدی هر هفته بهره مند شوید.

سوال 1 : چند درصد از استخوان را کلسیم تشکیل داده است؟

الف - 97 درصد

ب - 80 درصد

ج - 50 درصد

د - تا 45 درصد

استخوان ، بافت سفت و سخت بدن بوده که متشکل از سلول های جاسازی شده در یک ماده سخت سلولی است . دو ماده اصلی این ماده سخت ، کلاژن و کلسیم فسفات بوده که استخوان را از سایر بافتهای سخت دیگر مانند کیتین ، مینا و پوسته متمایز می کند. بافت استخوانی ، سیستم اسکلتی انسان و اسکلت سایر مهره داران را تشکیل می دهد.

عملکرد استخوان شامل : پشتیبانی ساختاری برای عملکرد مکانیکی بافتهای نرم مانند انقباض عضلات و گسترش ریه ها ، محافظت از اندام ها و بافت های نرم ، مانند جمجمه ، تهیه یک مکان محافظ برای بافتهای تخصصی مانند سیستم های خون ساز (مغز استخوان) و  یک مخزن معدنی که به موجب آن سیستم غدد درون ریز سطح کلسیم و فسفات موجود در مایعات بدن را تنظیم می کند.

پاسخ : 97 درصد از استخوان را کلسیم تامین می کند.

پرسش و پاسخ
captcha بارگزاری مجدد

قوانین پرسش و پاسخ


با توجه به استقبال بیماران از پرسش و پاسخ جهت اطلاع رسانی و پاسخ دهی مناسب جهت پیدا کردن پاسخ سوال خود لازم است که نام خود را در وب سایت اینجانب جستجو کنید. با پذیرفتن این موارد قادر خواهید بود تا سوال خود را ارسال نمائید.


1- لطفا اطلاعات فرم را به دقت تکمیل نمائید تا امکان اطلاع رسانی را برای ما فراهم نمائید.

2- سوالات خود را در 5 الی 6 خط پرسیده و مشکلات اصلی خود را بازگو نمائید.

3- برای اینکه جواب سوال خود را پیدا کنید لازم است که نام یا سوال شما در وب سایت درج شود. و طبق قانون باید به ما اجازه انتشار متن سوال همراه با نام خود را بدهید تا بتوانید جواب سوال خود را پیدا کنید.

4-پاسخ هایی که داده می شود صرفا جهت بالا بردن اطلاعات پزشکی شما می باشد . برای درمان حتماً لازم است که به پزشک مراجعه کنید و از خود درمانی بپرهیزید.

بستن