پرسش و پاسخ مربوط به داروهای ضد التهاب

بارگزاری مجدد
سوال: ( فرزانه شیخ حسنی )
سلام داروهای همیشگی برای کسانیکه هم دیسک کمردارندوهم دررفتگی مادرزادی مفصل لگن چیست؟ایشون قبلا پیازکلیدین وکورکوما تجویزکردندهمراه باگاباپنتن میخوام بدونم میشه همیشه وروزانه ازاین داروهااستفاده کرد؟عوارض ندارند؟
پاسخ:

با سلام دوست عزیز

داروهای مانند پیاسکلیدین از فرآورده‌های آووکادو ست که در تجربه هایی که انجام شده است اثر بالاتری در خوب کردن درد مفاصل نسبت به دارونماها داشته است. همینطور کورکومین که از ترکیبات زردچوبه است که آنتی اکسیدان بسیار قوی است و در مطالعات نشان داده شده است که اثر خوبی روی درد مفاصل دارد. گاباپنتین نیز دارویی است که باعث عدم انتقال امواج الکتریکی درد در داخل نخاع و مغز می شود. هر دارویی ممکن است عوارض داشته باشد بنابراین باید تحت نظر پزشک مصرف شود و مصرف خودسرانه هیچ دارویی توصیه نمی شود. در مورد دررفتگی مادرزادی مفصل ران در صورتی که بیمار درد دارد می توان از همین داروها استفاده کرد. این داروها برای دردهای مفاصل از جمله دیسک کمر و دیسک گردن انسان که در واقع نوعی مفصل است استفاده می‌شود. ولی در صورتی که یک ماه بعد از مصرف این گونه داروها درد بیمار بهبود نیابد و بیمار مشکلی داشته باشد که بتوان با جراحی آنرا رفع کرد قاعدتاً جراحی ارجح است. 

سوال: ( علی کبیری )
سلام من۲۹ بهمن مراجعه کردم ام آر ای هم گرفتم ولی بعلت کرونا نشد که بیارم و نشون بدم. داروها رو مطابق دستور تا امروز مصرف کردم و بعضی از اونها در حال اتمام هست مثل گاباپانتین، ولتارین هم کلاً تموم شد. خواستم بدونم کدوم دارو رو ادامه بدم و کدوم رو قطع کنم. وضعیتم خیلی بهتر هست و تقریباً درد ندارم. از روی صفحه دکتر یکسری ورزش هم انجام میدم. گزارش ام آر آی رو هم از طریق تلگرام ارسال کردم براتون. ممنون میشم که راهنمایی کنید که چه کنم.
پاسخ:

سلام فعلا بیشتر استراحت کنید. از انجام کار های سنگین پرهیز کنید و همان داروهای باقی مانده را مصرف کنید تا بعد از تعطیلات فروردین به مطب مراجعه فرمایید . 
 

سوال: ( فرزانه شیخ حسنی )
لطفابفرماییدباتوجه به عوارض کپسول سلوکسیب درهفته چندکپسول برای تسکین درداستفاده کردوتاچه زمانی؟ آیاهمیشه میشوداستفاده کردیابایدوقفه ایجادکرد؟
پاسخ:

سلام دوست عزیز
مصرف سلکوکسیب معمولاً ۱۰۰ تا ۲۰۰ میلی گرم در روز برای مدت ۱۰ روز می باشد که باید با تجویز پزشک انجام مصرف شود . اگر دارو منظم مصرف نشود به عنوان مسکن عمل می کند ولی اگر پیوسته مصرف شود، به عنوان داروی ضد التهاب عمل می‌کند. ولی قانون کلی این است که هر دارویی اگر هر گونه عارضه ای بیمار ایجاد کند ، لازم است قطع و با نظر پزشک داروی دیگری جایگزین آن شود.

سوال: ( مجید طحان )
سلام آقای دکتر خدا قوت مادر من درد شدیدی در ناحیه گردن داره به صورتی که به قفسه سینه و دست و پاهاش هم میزنه و عرق سرد میریزه و زندگی روزمره را هم از مادر من گرفته بنده برای تاریخ ۱/۱۶ خدمت خودتان وقت گرفتم با توجه به این که ایشان قرص فشار خون میخورند چه دارویی تجویز میکنید که تا تاریخی که خدمتتان میرسیم دوام بیاورند؟
پاسخ:

تجویز دارو بدون دیدن بیمار می تواند مشکلات قانونی داشته باشد. بنابراین در صورتیکه پزشک داخلی یا پزشک عمومی در دسترس دارید با ایشان مطرح شد برای ایشان داروهای کاهش دهنده درد و ضد التهاب تجویز شود. در صورت عدم دسترسی به پزشک دکتر داروساز در داروخانه هم می توانند به شما کمک کند . 

سوال: ( یاشا وطن )
سلام اقای دکتر عرض ادب بنده بخاطر کمر درد 6 روز روزی 1 عدد پرگابالین 75 مصرف کردم(با تجویز دکتر)الان تاری دید و دوبینی دارم دارو رو قطع کردم- کاری باید انجام بدم یا خودبخود از بین میرود با تشکر
پاسخ:

سلام ، پس از مصرف هر دارو در صورتی که عوارض ایجاد شود. اولین قدم توقف مصرف دارو می باشد. در مورد شما هم که پس از مصرف پرگابالین دچار تاری دید شده‌اید لازم است ضمن توقف مصرف دارو ،حتماً توسط یک چشم پزشک دیده شوید.

سوال: ( داریوش شجاعی )
سلام آیا فشار خون دارم میتونم کپسول گاباپنتین مصرف کنم.
پاسخ:

https://b2n.ir/w90124

فیلتر کردن مطالب بر اساس دسته بندی

قوانین پرسش و پاسخ


با توجه به استقبال بیماران از پرسش و پاسخ جهت اطلاع رسانی و پاسخ دهی مناسب جهت پیدا کردن پاسخ سوال خود لازم است که نام خود را در وب سایت اینجانب جستجو کنید. با پذیرفتن این موارد قادر خواهید بود تا سوال خود را ارسال نمائید.


1- لطفا اطلاعات فرم را به دقت تکمیل نمائید تا امکان اطلاع رسانی را برای ما فراهم نمائید.

2- سوالات خود را در 5 الی 6 خط پرسیده و مشکلات اصلی خود را بازگو نمائید.

3- برای اینکه جواب سوال خود را پیدا کنید لازم است که نام یا سوال شما در وب سایت درج شود. و طبق قانون باید به ما اجازه انتشار متن سوال همراه با نام خود را بدهید تا بتوانید جواب سوال خود را پیدا کنید.

4-پاسخ هایی که داده می شود صرفا جهت بالا بردن اطلاعات پزشکی شما می باشد . برای درمان حتماً لازم است که به پزشک مراجعه کنید و از خود درمانی بپرهیزید.

بستن