راهنمای عمل جراحی بسته ستون فقرات
مقالات پربازدید
در این روش در اتاق عمل تحت نظارت دستگاه رادیوگرافی یا سی تی اسکن داخل دیسک ماده شیمیایی تزریق و دیسک کوچک میشود . بنابرین هزینه های بیمار مانند یک عمل جراحی توسط بیمارستان دریافت میشود .

عمل بسته ستون فقرات چیست ؟

در این روش در اتاق عمل تحت نظارت دستگاه رادیوگرافی یا سی تی اسکن  داخل دیسک ماده شیمیایی تزریق و دیسک کوچک میشود . بنابرین هزینه های بیمار مانند یک عمل جراحی توسط بیمارستان دریافت میشود .

در صد موفقیت این عمل چقدر است ؟

حدود 60 در صد( یعنی از هر 10 نفر 6 نفر ) موارد بیماران از این عمل راضی هستند . در 40 درصد موارد بیماران بهبود نمی یابند و نیاز به جراحی باز دارند .

آیا ممکن است پس از این عمل بيماري مجددا عود نماید ؟

مانند هر عمل جراحی بیماری میتواند بهبود نیابد یا عود کند .

جراحی بسته در چه مواردی انجام میشود ؟

1- جراحی بسته در بعضی موارد به عنوان وسیله تشخیصی مورد استفاده قرار مي‌گيرد . يعني در ساختمان و قسمت‌هاي خاصی از ستون فقرات تزریق انجام مي‌گيرد در صورتیکه درد بيمار بهبود یابد مشخص مي‌شود که منشا درد از ساختمان خاصي از ستون فقرات است .

2- جراحی بسته به طور کلی در کسانی انجام مي‌شود که عمل جراحي باز قابل انجام نیست یا خطر ناک است مثلا در بيماراني که مشکلات قلبي ، نارسايي کلیه یا کبد دارند یا سن بالا دارند .

3- جراحی بسته در کساني انجام مي‌شود که ديسک‌هاي کوچکی دارند که نیاز به عمل جراحي ندارند .

دکتر قاسم اسحاقی ، جراح و فوق تخصص دیسک و ستون فقرات

چه افرادی نباید عمل جراحی بسته انجام دهند ؟

اصولا اعمال جراحی در شخصیت های وسواسی،  شخصیت های دقیق ، افرادی که مشکلات  خانوادگي  ،  گرفتاري‌هاي  مالی و کارهای سنگین دارند موثر نیست .

آیا پس از انجام اعمال بسته نیاز به استراحت  میباشد ؟

پس از این گونه اعمال نیازی به استراحت نیست . معمولا بیمار می تواند به سر کار خود بازگردد ولی بايد از کارهای سنگين پرهيز نمايد .

آیا پس از انجام اعمال بسته نیاز به مصرف دارو و فیزیوتراپی  میباشد ؟

معمولا نیازی نیست ولی بهر حال  انجام فیزیوتراپی و مصرف دارو به بهتر شدن بیمار کمک میکند .

آیا عمل بسته  ممکن است عارضه داشته باشد ؟ 

مانند هر عمل جراحی باز عمل ممکن است عوارضی مانند عفونت ، صدمه عصبی یا هر عارضه غیر قابل پیش بینی داشته باشد . بیمار باید رضایت آگاهانه را پر کند و ریسک آنها را بپذیرد .

پرسش و پاسخ
captcha بارگزاری مجدد

قوانین پرسش و پاسخ


با توجه به استقبال بیماران از پرسش و پاسخ جهت اطلاع رسانی و پاسخ دهی مناسب جهت پیدا کردن پاسخ سوال خود لازم است که نام خود را در وب سایت اینجانب جستجو کنید. با پذیرفتن این موارد قادر خواهید بود تا سوال خود را ارسال نمائید.


1- لطفا اطلاعات فرم را به دقت تکمیل نمائید تا امکان اطلاع رسانی را برای ما فراهم نمائید.

2- سوالات خود را در 5 الی 6 خط پرسیده و مشکلات اصلی خود را بازگو نمائید.

3- برای اینکه جواب سوال خود را پیدا کنید لازم است که نام یا سوال شما در وب سایت درج شود. و طبق قانون باید به ما اجازه انتشار متن سوال همراه با نام خود را بدهید تا بتوانید جواب سوال خود را پیدا کنید.

4-پاسخ هایی که داده می شود صرفا جهت بالا بردن اطلاعات پزشکی شما می باشد . برای درمان حتماً لازم است که به پزشک مراجعه کنید و از خود درمانی بپرهیزید.

بستن