تشخیص دیسک کمر در منزل
مقالات پربازدید
دیسک کمر بیماری مهمی است و شایع ترین تشخیص اسپاسم عضلانی به دنبال کار سنگین است. تشخیص دیسک کمر در منزل کار اشتباه و عوارض غیر قابل جبرانی را دارد.

تشخیص دیسک کمر در منزل 

یکی از دوستان از من پرسیده اند که  چگونه دیسک کمر را در منزل تشخیص دهیم؟ در پاسخ باید بگویم که دیسک کمر بیماری مهمی است و با بیماریهای ساده تر مانند سرماخوردگی متفاوت است. قاعدتا فردی که تا دیروز خوب بوده و امروز دچار کمر درد شده است ، شایع ترین تشخیص اسپاسم عضلانی به دنبال کار سنگین است. این کمر درد های ناشی از انقباض ناگهانی عضلات که اصطلاحا اسپاسم عضلانی نامیده میشود ، ۲۴ تا ۴۸ ساعت بعد به تدریج از شدت آنها کاسته شده و خوب می شوند. اما اگر درد بیمار بیش از ۴۸ ساعت طول بکشد و از شدت آن کم نشود ، احتمالا بیمار دچار صدمه و پارگی دیسک کمر شده است. در بیمارانی که درد به پشت باسن یا پایین تر به پشت ران و ساق پا تیر می کشد ( که درد سیاتیکی نامیده می شود ) یا بیمارانی که  احساس خواب رفتگی و سوزش در اندام های تحتانی خود دارند به احتمال زیاد تری دچار پارگی یا خرابی دیسک شده اند. گاهی درد بیماران خوب می شود ولی پای آنها ضعیف می شود. ضعف ناگهانی اندام های تحتانی حتی بدون درد نیز ممکن است نشانه پارگی دیسک کمر باشد. توصیه میکنم حتما بیمارانی که علائم فوق را دارند در اسرع وقت به فوق تخصص دیسک کمر و ستون فقرات مراجعه کنند و از خود درمانی پرهیز کنند،  تا تشخیص و درمان صحیح برای آنها انجام شود زیرا در غیر این صورت می تواند عوارض غیر قابل جبرانی را برای آنها داشته  باشد.

پرسش و پاسخ
captcha بارگزاری مجدد

قوانین پرسش و پاسخ


با توجه به استقبال بیماران از پرسش و پاسخ جهت اطلاع رسانی و پاسخ دهی مناسب جهت پیدا کردن پاسخ سوال خود لازم است که نام خود را در وب سایت اینجانب جستجو کنید. با پذیرفتن این موارد قادر خواهید بود تا سوال خود را ارسال نمائید.


1- لطفا اطلاعات فرم را به دقت تکمیل نمائید تا امکان اطلاع رسانی را برای ما فراهم نمائید.

2- سوالات خود را در 5 الی 6 خط پرسیده و مشکلات اصلی خود را بازگو نمائید.

3- برای اینکه جواب سوال خود را پیدا کنید لازم است که نام یا سوال شما در وب سایت درج شود. و طبق قانون باید به ما اجازه انتشار متن سوال همراه با نام خود را بدهید تا بتوانید جواب سوال خود را پیدا کنید.

4-پاسخ هایی که داده می شود صرفا جهت بالا بردن اطلاعات پزشکی شما می باشد . برای درمان حتماً لازم است که به پزشک مراجعه کنید و از خود درمانی بپرهیزید.

بستن