دستورات و آمادگی قبل از عمل جراحی دیسک
مقالات پربازدید

 

دستورات و آمادگی قبل از عمل جراحی دیسک

یکی از سوالاتی که بیماران می کنند این است که قبل از اقدام به عمل جراحی دیسک چه نکاتی را باید رعایت کند؟

۱- از یک هفته قبل مصرف داروهای ضد انعقاد مانند آسپرین پلاویکس و یا هپارین و وارفارین را قطع کنید البته این کار باید با نظر پزشکی باشد که این داروها را تجویز کرده است.
۲-شب قبل از بستری شدن اگر دچار استرس هستید یک عدد کلردیازپوکساید ۵ میلی گرم مصرف کنید که این هم باید با نظر پزشک معالج شما باشد.
۳- گرچه عمل جراحی دارای عارضه است هرگز به عارضه فکر نکنید تا دچار اضطراب نشوید و روحیه خوب داشته باشید و به خود بگویید که این عمل جراحی بسیار عالی خواهد شد.
به طور کلی استرس و اضطراب باعث ضعیف شدن ایمنی بدن و در نتیجه افزایش میزان عفونت خواهند شد.
۴- شب قبل از عمل استحمام نمایید زیرا تا چند روز امکان استحمام وجود ندارد.
۵- قبل از انجام قبل از بستری شدن کرست کمری مورد نیاز خود را تهیه کنید .
زیرا پس از عمل نیاز به بستن کرست کمری و کمربند طبی خواهید داشت بنابراین بهتر است قبل از عمل کمر بند  خود را بیابید و آن را با خود به بیمارستان ببرید.
۷ - در افراد مسن بهتر است که قبل از عمل  جوراب واریس تهیه نمایند و این عمل و یا پس از عمل آن را بپوشند تا خون در پایان ها لخته نشود.
۸- داروهایی که قبلا مصرف می کردید را ، نیز همان میزان مصرف کنیم و یک لیست منظم از داروهای خود را به بیمارستان ببرید و به پرستار نشان دهید.
۹- در صورتی سیگار میکشید لازم است از ۲۴ ساعت قبل از عمل از کشیدن سیگار خودداری نمایید زیرا سیگار باعث بسته شدن عروق کوچک مهره ها می شود میزان عفونت را بالا میبرد اصولاً توصیه می شود کسانی که مورد عمل جراحی دیسک کمری قرار می‌گیرند سیگار خود را ترک کنند زیرا سیگار یکی از عوامل ایجاد کننده دیسک یا ریسک فاکتورهای دیسک می باشد.
۱۰-  لازم است که ۸ ساعت قبل از انجام عمل جراحی و بیهوشی از خوردن غذاها خودداری نمایید.
۱۱ - بهتر است قبل از بستری شدن مشاوره‌های قبل از عمل شامل مشاوره بیهوشی،  مشاوره قلب و در افرادی که دچار بیماری ریوی هستند مشاوره ریه، در افرادی که دچار بیماری دیابت هستند یا کم کاری و پرکاری تیروئید هستند مشاوره غدد انجام شود.
۱۲- در مردان مسن که دچار بزرگی پروستات هستند بهتر است مشاوره اورولوژی قبل از عمل انجام شود زیرا در حین عمل معمولا برای بیماران سوند فولی گذاشته می شود و بیمارانی که دچار بزرگی پروستات هستند ممکن است دچار مشکلاتی شوند.

پرسش و پاسخ
captcha بارگزاری مجدد

قوانین پرسش و پاسخ


با توجه به استقبال بیماران از پرسش و پاسخ جهت اطلاع رسانی و پاسخ دهی مناسب جهت پیدا کردن پاسخ سوال خود لازم است که نام خود را در وب سایت اینجانب جستجو کنید. با پذیرفتن این موارد قادر خواهید بود تا سوال خود را ارسال نمائید.


1- لطفا اطلاعات فرم را به دقت تکمیل نمائید تا امکان اطلاع رسانی را برای ما فراهم نمائید.

2- سوالات خود را در 5 الی 6 خط پرسیده و مشکلات اصلی خود را بازگو نمائید.

3- برای اینکه جواب سوال خود را پیدا کنید لازم است که نام یا سوال شما در وب سایت درج شود. و طبق قانون باید به ما اجازه انتشار متن سوال همراه با نام خود را بدهید تا بتوانید جواب سوال خود را پیدا کنید.

4-پاسخ هایی که داده می شود صرفا جهت بالا بردن اطلاعات پزشکی شما می باشد . برای درمان حتماً لازم است که به پزشک مراجعه کنید و از خود درمانی بپرهیزید.

بستن